neprihlásený návštevník | webfilter: vypnutý |

vyhľadaj  

zobraziť všetky fotografie týždňa
Anacamptis fragrans
autor: Martin Veverka
Ako na to

Úprava fotografií IV
( zmenšenie fotografie 1.časť - ZPS )Všimol som si, že niektoré fotečky strácajú na kvalite zlým spôsobom zmenšovania. Tu je spôsob ako to robím ja (niekedy:-)).Foto otvorím v editore.Kliknem na Upraviť potom Zmena rozmerov alebo použijem klávesovú skratku Ctrl+E.To ma dostalo do okna Zmena rozmerovNajskôr v ľavom hornom rohu klik na 1:1, to, aby som videl čo mi s fotečkou robí ostrenie.V nastaveniach zaškrtnem Zachovať proporcie, potom v chlieviku Šírka nastavím požadovanú šírku (ak robím fotečku na výšku tak nastavím samozrejme výšku). Nakoniec nastavím Doostrenie. Keďže som si nastavil 1:1, môžem si na pravom obrázku kontrolovať, aby som to z ostrením neprehnal. Občas to aj tak neustriehnem :-). Ak som už s doostrením hotový, tak klik na OK.

Fotečku mám zmenšenú rozmerovo a včul ju musím zmenšiť obsahovo.Klik na Súbor,Uložiť JPEG pre web...V okne Uložiť ako, to všetci dobre poznáme a keď vyplníme čo treba, klik na Uložiť.A som v okne Uložiť JPEG pre web.Na FN máme limit 270Kb. Tak v chlieviku Kvalita uberám, až kým sa mi pod pravým obrázkom neupraví hodnota pod 270kb. Dám OK a dole je výsledOK.

spracoval: Tomsur

zobraz všetko


Diskusia k článku:
 
22. 03. 2011 - 08:51:59
RE: Sulamit Summer Sun Dzobová (25. 02. 2011 - 06:39:12)
som rád že ti to pomohlo, je to robené v programe Zoner Photo Studio 12.Copyright © 2004-2021 FotoNet, všetky práva vyhradené.